Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Zorunlu Deprem Sigortası Prim Hesaplaması

Zorunlu Deprem Sigortası Prim Hesaplaması

DASK, Zorunlu deprem sigortası sigorta poliçesi prim hesaplamasında Türkiye 5 risk bölgesine ve 3 farklı yapı tarzına göre her yıl yenilen 15 farklı fiyat tarifesi bulunmaktadır. İnşaat ruhsatı 2007 yılı tarihinde olan binalar için %10 indirim ve her yıl çeşitli oranlarda yenileme indirimi de mevcuttur.

Dask Hesaplama Yönetimi, ödenmesi gereken prim tutarının hesabında, önce sigorta bedeli bulunur ve daha sonra bu bedel tarife fiyatı ile çarpılır. Buna göre, ödenmesi gereken prim tutarı, Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimatında belirlendiği üzere; yapı tarzına göre her yıl tespit edilen birim metrekare maliyetler ve meskenin brüt yüzölçümünün çarpımı sonucu bulunan sigorta bedeli (teminat tutarı) ile tarife fiyatının çarpımı suretiyle hesaplanmaktadır. Yanlış adrese göre düzenlemiş bir dask poliçesi hasar olduğunda tazminat ödemelerinde sıkıntı yaratabilir yada herhangi bir tazminat ödemesi alamazsınız. Dask Sigorta Poliçesini yaptıracağınız en doğru ve güvenilir yer Tam Yetkili sigorta acenteleridir. Poliçenizi Tam yetkili sigorta acentesinden alın.

Dask Yenileme İndirimi Şartları Nelerdir?
Dask Yenileme İndiriminden Nasıl Faydalanırım?

380.CADDE NO:33/2 Merkez - YENİMAHALLE / ANKARA

0312 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

Çankaya Sigorta

Yetkilisi olduğumuz sigorta şirketlerinden, en uygun ve ucuz sigorta teklifini, değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

Çankaya Sigorta - Tüm Hakları Saklıdır