Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, sigortalıların, sigorta başlangıç tarihinden sonra ortaya çıkan hastalıklarına ait muayene, tetkik ve tedavi giderlerini, poliçede belirtilen teminatların kapsamı ve limitleri, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) geri ödeme kuralları ve Özel Şartlar dahilinde karşılar. Genel Sağlık Sigortası hak sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Genel Sağlık Sigortası hak sahibi olan yabancı uyruklu kişiler bu poliçe kapsamında sigortalanabilir.

Günümüzde Bilindiği üzere, Ülkemizde Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesindeki sigortalı (SGK’lı) olan kişiler özel hastanelerde tedavi olmak istediklerinde, karşılarına iki farklı ücret çıkmaktadır. Katılım payı ve ilave ücret (Tedavi fark ücreti). Bunlardan katılım payı, miktar olarak oldukça düşüktür ve doğrudan devlete, hastanın kendisi tarafından ödenir. Bu Fark Ücretinin Ödemesi, ya Eczanelerden ilaç alırken fiyata eklenerek yapılmakta ya da ilgili kişinin almış olduğu aylık maaşından kesilmektedir. İlave Fark ücretİ ise, özel hastaneler tarafından sunulan hizmetin veya tedavinin türüne göre tahsil edilen ayrı bir giderdir. Eğer ki bu hizmet veya tedavi, normal şartlarda Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmıyor ise, hiç ummadıkları anda karşılarına oldukça yüksek rakamlar çıkabilmektedir. Bunun en basit örneği verecek olursak, Özel hastanelerde ayakta veya yatarak tedavi olunması gereken durumlarda sunulmuş olan oda ve yatak hizmetleridir. “Otelcilik ücreti” olarak bilinen bu ek giderler, özel hastane tarafından belirlenmekte ve hem hastanenin özelliklerine, hem de sunulan hizmetin kapsamına göre oldukça yüksek tutarlara ulaşabilmektedir.

Özel Hastanelerde bu iki ek ücretten katılım payını herhangi bir sigortanın kapsamına alabilmek mümkün değildir. Zira bu ücretin devlete ait olduğu ve sigorta edilemeyeceği, kanun ve kurallar ile belirlenmiştir. Ancak ilave fark ücreti, halk arasındaki tanımıyla fark ücretini, bir sigortaya konu edebilmek de mümkündür. Bu özel sigorta türüne tamamlayıcı sağlık sigortası denmektedir. Özel Sağlık sigortalarından farklı bir uygulama olup, çok daha düşük prim ücretleri ödeyerek özel hastanelerde sizin ve ailenizin sigorta fark ücreti ödemeden tedavi olabilmesini sağlamaktadır.

Neden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Almalıyım?

  • Özel hastane kullanım alışkanlığının giderek yaygınlaşması, bununla birlikte hastaların ödemesi gereken fark ücretlerinin de artması,
  • Gelir seviyesindeki artışın hastanelere ödenecek fark tutarları ile aynı seviyede olmamasından dolayı hasta tarafından bu tutarların ödenmesinde büyük güçlük çekilmesi,
  • Hastaların ödeyecekleri fark tutarlarını düşürmek için gerekli olan tedavi dışında, daha basit ve ucuz bir tedaviyi tercih ediyor olması ya da tedaviden tamamen vazgeçmesi,
  • Hastane, hasta ve doktorun fiyata endeksli bir modele kayması
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı

380.CADDE NO:33/2 Merkez - YENİMAHALLE / ANKARA

0312 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

Çankaya Sigorta

Yetkilisi olduğumuz sigorta şirketlerinden, en uygun ve ucuz sigorta teklifini, değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

Çankaya Sigorta - Tüm Hakları Saklıdır