Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamındaki Hizmetler

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamındaki Hizmetler

Özel hastanelerde sağlık hizmeti almak istiyor fakat yüksek meblağlarla karşılaşmak istemiyorsanız Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile tanışın. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamındaki Hizmetler ile; SGK güvencesini anlaşmalı özel hastanelerde kullanmak isteyen sigortalıların fark ücretini poliçe özel ve genel şartları doğrultusunda karşılayan poliçedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında sigorta yaptıran kişinin sigortasının başlangıç tarihi itibariyle ortaya çıkan hastalıkları ile ilgili muayene, tetkik ve tedavi masrafları karşılanmaktadır. SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) tarafından tamamı karşılanmayan tedavi masraflarının karşılanmayan kısımları ve kapsam dahilindeki sağlık hizmetlerinden doğan SGK fark ücretleri destekleyici sağlık sigortası olarak da bilinen tamamlayıcı sağlık sigortasının karşıladığı hizmetlerdir. Tamamlayıcı sigorta kapsamında iki türlü teminat bulunmaktadır. Yatarak tedavi ile hem yatarak hem de ayakta tedavi kapsamı kişilerin ihtiyaçlarına göre poliçede düzenlenmektedir. Tamamlayıcı sigorta, Yatarak tedavi kapsamında cerrahi ve dahili hasta yatışları, yoğun bakım, kemoterapi, diyaliz veya radyoterapi gibi tedaviler, ambulans, küçük tıbbi müdahaleler, belirlenen bir limite kadar özellikli tıbbi malzemeler ve belirli bir limite kadar protez, tek kişilik özel oda gibi masraflar tamamlayıcı sağlık sigortasının karşılayabildiği hizmetler arasında yer almaktadır. Tamamlayıcı sigorta, Ayakta tedavi kapsamında ise muayene, tetkikler, tanı amaçlı yapılan araştırmalar, tahlil ve röntgen ve fizik tedavi gibi hizmetlerden fark alınmamaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortasının teminatları poliçeye göre farklılık göstermektedir. Diş, doğum gibi farklı alanlarda da kapsamı olan poliçeler bulunmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Seçerken Göz Önünde Bulundurmanız Gerekenler

 • Ailenizde kimlerin sigortalanacağı ve kişi sayısı belirtilmeli
 • Özel Sağlık planı tipi ( Sadece yatarak veya “ayakta + yatarak” planlar)
 • Sağlık Teminatlarının limiti
 • Sağlık Muafiyet ve bekleme süreleri
 • Özel Anlaşmalı Hastane ağı
 • Özel şartlar – özellikle satın almadan önce özel şart dokümanına bir göz atarak, aklınıza takılan kısmı kesinlikle sigortacınıza sorun.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Özel Sağlık Sigortası arasındaki fark nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK’lılar için aynı kalitedeki sağlık hizmetinden Özel Sağlık Sigortası primlerine kıyasla çok daha düşük primlerle yararlanma fırsatı sunmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sahibi olmak için SGK’lı olmak şarttır. SGK’lı olmayan kişiler kesinlikle Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sahibi olamazlar. Özel Sağlık Sigortasına ise 0-60 yaş arasındaki herkes SGK’lı olup olmamasına bakılmaksızın sahip olabilir. Her iki ürün de tercih edilen poliçede belirtildiği şekilde yatarak ve ayakta tedavi teminatları sunmaktadırlar.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yatarak tedavi teminatları nelerdir?

Yatarak tedavi teminatları şartlara bağlı olarak sınırsız ve %100 olarak karşılanır;

 • Cerrahi ve dahili yatışlar
 • Yoğun bakım
 • Kemoterapi, radyoterapi, diyaliz
 • Koroner anjiyografi
 • Küçük müdahale giderleri
 • Standart tek kişilik özel oda, yemek ve bir adet refakatçi gideri

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ayakta tedavi teminatları nelerdir?

Ayakta tedavi teminatları, yılda 8-10 vaka ile sınırlı olup, %100 olarak karşılar;

 • Doktor muayene
 • Laboratuvar hizmetleri
 • Fizik tedavi giderleri
 • İleri tanı yöntemleri
 • Görüntüleme ve tanı yöntemleri

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ömür boyu yenileme garantisi nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile 55 yaşın altında ve kesintisiz 3 yıldır aynı sigorta şirketinden sigortalıysanız eğer sağlık durumunuz değerlendirildikten sonra, ömür boyu yenileme garantisine hak kazanırsınız.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası prim hesaplaması nasıl yapılır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, Prim hesaplamanız Genel olarak yaşınız, cinsiyetiniz ve yaşadığınız ile göre yapılır. SGK mensubu çalışan olmanız veya eş/çocuk sahibi olmanız da prim miktarınızı etkileyen diğer faktörler arasındadır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortanıza ait nihai prim miktarına ancak TC kimlik numaranız ile ulaşılabilmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası doğum teminatı sunar mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptırdığınız sigorta şirketinden talep ettiğiniz takdirde sunmaktadır. Gebelik ve doğum masraflarınız, yatarak ve ayakta tedavi teminatlarına ek olarak alacağınız doğum teminatı ile poliçe kapsamına dahil edilebilmektedir. Ancak doğum teminatı, bazı anlaşmalı kurumlarda geçerli olmaktadır. Doğum teminatını kullanmak için anlaşmalı kurumları öğrenmenizde yarar vardır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası iptal edilebilir mi?

Evet, Tamamlayıcı sağlık sigortası iptal edilebilir. Sigorta şirketinize başvuru yapmanız halinde Poliçenizi gün üzerinden iptal ettirebilirsiniz. Poliçe Prim iade tutarınız, poliçenizin başlangıç tarihinden itibaren geçen süre ve ödenen toplam tazminat tutarı baz alınarak hesaplanacaktır. Tamamlayıcı sağlık sigortası Poliçenizle beraber size verilecek özel şartlarda iptal koşullarını detaylı bir şekilde açıklanmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

380.CADDE NO:33/2 Merkez - YENİMAHALLE / ANKARA

0312 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

Çankaya Sigorta

Yetkilisi olduğumuz sigorta şirketlerinden, en uygun ve ucuz sigorta teklifini, değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

Çankaya Sigorta - Tüm Hakları Saklıdır