Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı

  • SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) tarafından kısmen karşılanan tedavi masraflarının artan kısmı sağlık sigortası genel şartları ve poliçe özel şartları dahilinde bu poliçe ile teminat kapsamına alınmıştır.
  • SGK ( Sosyal Güvenlik Kurumu )tarafından kapsama alınan durumlar için geçerli Olmaktadır.
  • SGK ( Sosyal Güvenlik Kurumu )Sağlık hizmetlerinden yararlananların sağlık kurumlarında başvuruda bulundukları ilk kayıt sırasında ödemekle yükümlü oldukları katılım payları bu poliçe kapsamında değildir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamına Kimler Giriyor?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı, Sadece SGK’lı ( Sosyal Güvenlik Kurumu ) , sigorta şirketlerinin belirlediği yaş sınırının altında bulunan, T.C. Vatandaşı olan kişiler bu poliçeyi satın alabilmektedirler. Bu kişiler isterse bakmakla yükümlü oldukları Aile fertleri için de ayrı tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi satın alabilirler.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, ülkemiz için nispeten yeni bir uygulama olup, yurt dışında ve özellikle de Avrupa’da uzun yıllardan bu yana uygulanmaktadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile normalde SGK ( Sosyal Güvenlik Kurumu) tarafından kapsama alınmayan veya alınmasına rağmen ilave ücret ödenmesini gerektiren Özel sağlık hizmetlerini güvence altına almak mümkündür. Burada özellikle vurgulanması gereken husus, bu sigorta türünün sadece sigorta yaptıran kişiyi değil, onun ailesini de kapsamı içerisine almasıdır. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili olarak halen ayrı bir kanun çıkartılmadığından, bu husus genel mevzuat hükümlerine ve özel sigorta firmalarının düzenlemelerine göre şekillenip gelişmektedir. Diğer bir deyişle, bu sigorta türü için önceden araştırma yapmak çok büyük bir önem taşımaktadır. Zira hemen her Sigorta şirketi, farklı bir uygulama yapmakta ve yine farklı teminatlar ile sigorta primleri belirlemektedir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı içine, yatarak tedavi ile yatarak ve ayakta tedavi teminatları girmektedir. Bununla birlikte aralarındaki fark, teminatların kapsamı bakımındandır. Yatarak tedavi teminatında, cerrahi müdahalelerdeki ilave ücretler sigorta kapsamı içine girebilmektedir. Yatarak ve ayakta tedavi teminatında ise, buna ek olarak muayene, tahlil ve temel tedaviler için istenen ilave ücretler de güvence altına alınabilmektedir. Bu sebeple Tahmin edilebileceği üzere, yatarak ve ayakta tedavi teminatının primleri biraz daha yüksek çıkmaktadır. Ancak Tamamlayıcı sağlık sigortası, geleneksel özel yaptırılan sağlık sigortasından daha avantajlı ve uygundur. Tamamlayıcı sağlık sigortası; çok sık hastaneye gitmeyen, gittiği zaman ise ilave ücretlerin yüksekliği bakımından endişe yaşamak istemeyen kişiler ve aileleri için uygun bir sigorta çeşididir. Ancak bir kez daha belirtelim ki, tamamlayıcı sağlık sigortası sahibi olsanız dahi, devlete katılım payı ödeme yükümlülüğünüz bulunmakta ve kanun gereği bu ödemeler devam etmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
En Uygun Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi

380.CADDE NO:33/2 Merkez - YENİMAHALLE / ANKARA

0312 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

Çankaya Sigorta

Yetkilisi olduğumuz sigorta şirketlerinden, en uygun ve ucuz sigorta teklifini, değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

Çankaya Sigorta - Tüm Hakları Saklıdır