Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sigortalının Vefatı Durumunda Konut Poliçesine Ne Olur?

Sigortalı Kişinin Vefatı Durumunda Konut Sigortası Poliçesine Ne Olur?

Ev Konut sigortası yaptırırken en çok sorulan sorulardan biri olan, “Konut Sigorta Poliçesi sahibi vefat ederse ne olur?” sorusunun cevabı genel şartlarda açıkça belirtilmiştir. Konut paket sigortasını yaptıran Sigortalının, vefat etmesi durumunda poliçeden doğan tüm haklar poliçede de belirtildiği üzere geride kalan kanuni varislere intikal etmektedir. Kanuni varisin, devir işlemlerini başlatabilmesi için de Noterden alacakları veraset ibrazı gerekmektedir. Poliçe ile birlikte sigorta ettirilen, teminat altına alınan değerler de kanuni varise geçmektedir. Kanuni Varis, konut poliçe değişikliğinden doğan bu yeni durum karşısında15 gün içerisinde durumu sigorta şirketine bildirmekle yükümlüdür. Aynı şekilde mal sahibinin değişmesi de poliçe devrine sebep olmaktadır. Konut Sigortası Poliçesi değişiklikleri ne şekilde olursa olsun belirtilen süre içerisinde sigorta şirketine bilgi vermek gerekmektedir. Aksi hallerde sigorta şirketi gerekli değişikliklerin yapılmamsı sonucunda sorumluluk kabul etmemektedirler. Sigorta şirketleri, vefat, mal sahibi değişikliği ve poliçeyi tarihinden önce bitirme gibi tüm detayları titizlikle hazırlayarak Kanuni varislere kişilere kolaylık sağlamaktadır.

Konut Sigorta Poliçesi ile ilgili bilgi almak, Aklınıza takılan soruları sormak, Poliçe içersindeki Ana teminatlar ve ek teminatlar hakkında daha geniş kapsamlı bilgi almak için Mutlaka Tam Yetkili Sigorta Acentelerinden bilgi alıp poliçenizi ondan sonra yaptırın. Yetkisiz kişilerden yaptıracağınız poliçeniz eksik teminatlar olduğu takdirde bu sefer siz mağdur durumuna düşeceksiniz. Siz bizim için önemlisiniz. İşinizi şansa bırakmayın. Tam Yetkili sigorta acentesinden konut poliçenizi yaptırın.

Siz de hemen, hasar durumunda ihtiyaç duyulan desteğe sahip olmak ve uğrayacağınız maddi zararlara karşı konutunuza güvence sağlamak için konut sigortası teklifi alabilir ya da iletişim sayfamızdaki telefon numaralarımızı arayarak Müşteri Hizmetleri Merkezi’mizden konut sigortası ile ilgili tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

En Uygun Konut Sigortası Fiyatlarına Nasıl Ulaşılır?
Konut Sigortası İndirimleri Nelerdir?

380.CADDE NO:33/2 Merkez - YENİMAHALLE / ANKARA

0312 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

Çankaya Sigorta

Yetkilisi olduğumuz sigorta şirketlerinden, en uygun ve ucuz sigorta teklifini, değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

Çankaya Sigorta - Tüm Hakları Saklıdır