Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Neden Zorunlu Deprem Sigortası Yaptırmalıyız?

Neden Zorunlu Deprem Sigortası Yaptırmalıyız?

DASK Doğal Afet Sigortaları Kurumu tarafından yapılan Zorunlu Deprem Sigortası, 27 Eylül 2000 tarihinde 587 sayılı kanun hükmünde kararname yürürlüğe girmiştir. Dask sigortası Deprem ve depremin neden olacağı yangın, yer kayması, infilak gibi durumlarda; binalarda, konutlarda ve binaların temellerinde ortaya çıkan hasarların maddi zararlarını karşılamaktadır. Doğal Afetler Sigorta Kurumu tarafından teminat altına alınan maddi zararlar, Zorunlu Deprem Sigortası ile oluşturulan finansal havuzdan karşılanmaktadır. Deprem riskinin oldukça yüksek olduğu

Türkiye’de hem sosyal sorumluluk yükümlülüğü hem de kanuni zorunluluklar ile Zorunlu Deprem Sigortası yaptırılması gerekmektedir. Zorunlu Deprem Sigortası olmayan binalara konut sigortası yapılması da mümkün değildir. DASK poliçesine sahip olmayan ve zarar gören konutlara devletin yardımı olmayacağına karar verilmiştir. Türkiye’nin her bölgesinin deprem riski bulunmaktadır, her bölgenin risk düzeyi farklı olsa bile konut sahipleri bölgelerinin deprem riskine göre Zorunlu Deprem Sigortası’nı yaptırmalıdır. Sigortanın primleri herkesin rahatlıkla ödeyebileceği düzeylerde olduğu için herkesin bu sigortayı mutlaka yaptırması ve ertelememesi gerekmektedir. Yanlış adrese göre düzenlemiş bir dask poliçesi hasar olduğunda tazminat ödemelerinde sıkıntı yaratabilir yada herhangi bir tazminat ödemesi alamazsınız. Dask Sigorta Poliçesini yaptıracağınız en doğru ve güvenilir yer Tam Yetkili sigorta acenteleridir. Poliçenizi Tam yetkili sigorta acentesinden alın.

DASK Teminatları Nelerdir?
DASK Sigortası Yaptırmamanın Sonuçları Nelerdir?

380.CADDE NO:33/2 Merkez - YENİMAHALLE / ANKARA

0312 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

Çankaya Sigorta

Yetkilisi olduğumuz sigorta şirketlerinden, en uygun ve ucuz sigorta teklifini, değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

Çankaya Sigorta - Tüm Hakları Saklıdır