Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Konut Sigortasının Karşılamadığı Durumlar Nelerdir?

Konut Sigortasının Karşılamadığı Durumlar Nelerdir?

Konut sigortası şartları özel ve genel olmak üzere ikiye ayrılmaktadırlar. Genel şartlar Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Müdürlüğü tarafından belirlenen aynı hükümleri içerirken özel şartlar her sigorta şirketi için farklı içeriklere sahiptir. Konut Sigortası kapsamına dâhil olan veya dâhil olmayan durumlar genel şartlar çerçevesinde belirlenmektedir. Genel şartlara dâhil olmayan, konut sigortasının karşılamadığı sigorta teminatına girmeyen durumlar şöyledir:

Basınç Deformasyonları teminatı: Alçak basınçtan dolayı oluşan içe çökme, tahrip olma, yırtılma, yıpranma ve benzeri gibi deformasyonlar, konut paket sigortası kapsamına girmemektedir.

Savaş teminatı: Oluşabilecek her türlü savaş temalı olaylar, istila, isyan, ayaklanma, iç savaş, çarpışma veya buna benzer gibi olaylardan dolayı meydana gelen zararlar, konut paket sigortası kapsamına girmemektedir.

Tasarruf Zararları teminatı: Sigortalı mallar üzerinde, kamu güçleri tarafından yapılan tasarruflardan ötürü doğan zararlar vb etkiler, konut paket sigortası kapsamına girmemektedir.

Elektrik Olayları teminatı: Yangın olmaksızın elektrik ile çalışan cihazlarda meydana gelen kısa devre, topraklanma, ani voltaj etkileri ve ısınmadan ötürü oluşan zararlar, konut paket sigortası kapsamına girmemektedir.

Ateşten Doğan Zararlar teminatı: Yangın haricinde, sigortası Teminat kapsamına alınan malın veya eşyaların, belli bir işlem yapmak amacıyla veya herhangi bir sebepten ötürü ateşe, sıcaklığa tutulmasından ötürü doğan zararlar. Sigortalı eşyanın, ateşin içine düşmesi, bilinçli olarak atılması, aydınlatma, ütüleme aletleri, mum ve sigara gibi materyallerden doğan zararlar, konut paket sigortası kapsamına girmemektedir. 

Kusurlu Eşya teminatı: Yangın haricinde, sigorta ettirilen eşyanın, varlığın kendi kusurundan kaynaklanan veya yapısından ötürü meydana gelen arızalar, bozulmalar ve deformasyonlardan doğan zararlar, konut paket sigortası kapsamına girmemektedir.

Konut Sigortası İle Hangi Riskleri Kapsam Altına Alabilirsiniz?
Konut Sigortasının Üçüncü Şahıslara Karşı Sorumluluğu Var mı?

380.CADDE NO:33/2 Merkez - YENİMAHALLE / ANKARA

0312 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

Çankaya Sigorta

Yetkilisi olduğumuz sigorta şirketlerinden, en uygun ve ucuz sigorta teklifini, değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

Çankaya Sigorta - Tüm Hakları Saklıdır