Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Konut Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Konut Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Eviniz, Arabanız, Eşyalarınız, Sağlığınız vb. Her sigorta türü için dikkat edilmesi gereken noktalar, üzerinde durulması gereken kritik detaylar bulunmaktadır. Eksik ve özensiz yapılan bir sigorta, sigortadan yararlanma zamanı geldiğinde kişileri hayal kırıklığına uğratabilmekte ve sizi sıkıntıya uğratabilecektir. Konut paket sigortası başta olmak üzere her sigorta türü için poliçe satın almadan önce sigorta hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Konut paket sigortası, yaptırırken dikkat edilmesi gereken durumlardan bazıları şöyledir;

  • Deprem, Yangın, hırsızlık, doğal afetler gibi çeşitli sebeplerden ötürü meydana gelen zararlar için geniş çaplı poliçe teminatları ve içeriklerinin ve limitlerinin belirlenmesi,
  • Konutta oturan Kiracılar, sigorta kapsamında sadece değerli eşyalarını, varlıklarını korumayı hedeflerken eşya değerlerinin ve limitlerinin belirlenmesi,
  • Konut Paket Sigorta poliçesinin neleri kapsadığı neleri kapsamadığı gibi maddelerin detaylıca belirlenmesi bu yönde bilgi sahibi olunması ve Hangi teminatların alınması gerektiği,
  • Konut paket sigorta poliçesinin prim ödeme seçenekleri ve miktarı belirleyen teminat içeriğine dikkat edilmesi gibi belli başlı konulara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Konut Sigortası yaptırma aşamasındaki en önemli husus esasında yakın–sebep ilişkisinden ötürü meydana gelecek hasarlardır. Örneğin, deprem teminatına sahip olmayan bir konut sigorta poliçesi sahibi, depremden kaynaklı bir yangın sonucunda konutunda büyük maddi kayıplara uğradı. Böyle bir durumda konut sigortalarının ana teminatı yangın olmasına rağmen, yangının çıkış sebebi tamamen deprem olduğu için konut sigortası kapsamında hasar tazmini yapılamamaktadır. İşte Bu vb. sebeple yakın sebep ilişkisi yaşanılan bölgedeki riskler analiz edilerek poliçeye ekletilmelidir.

Konut Sigorta Poliçesi ile ilgili bilgi almak, Aklınıza takılan soruları sormak, Poliçe içersindeki Ana teminatlar ve ek teminatlar hakkında daha geniş kapsamlı bilgi almak için Mutlaka Tam Yetkili Sigorta Acentelerinden bilgi alıp poliçenizi ondan sonra yaptırın. Yetkisiz kişilerden yaptıracağınız poliçeniz eksik teminatlar olduğu takdirde bu sefer siz mağdur durumuna düşeceksiniz. Siz bizim için önemlisiniz. İşinizi şansa bırakmayın. Tam Yetkili sigorta acentesinden konut poliçenizi yaptırın.

Siz de hemen, hasar durumunda ihtiyaç duyulan desteğe sahip olmak ve uğrayacağınız maddi zararlara karşı konutunuza güvence sağlamak için konut sigortası teklifi alabilir ya da iletişim sayfamızdaki telefon numaralarımızı arayarak Müşteri Hizmetleri Merkezi’mizden konut sigortası ile ilgili tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Konut Sigortasının Üçüncü Şahıslara Karşı Sorumluluğu Var mı?
Neden Konut Sigortası Yaptırmalıyım?

380.CADDE NO:33/2 Merkez - YENİMAHALLE / ANKARA

0312 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

Çankaya Sigorta

Yetkilisi olduğumuz sigorta şirketlerinden, en uygun ve ucuz sigorta teklifini, değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

Çankaya Sigorta - Tüm Hakları Saklıdır