Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Konut Sigortasında Dikkat Edilmesi Gereken Konular Nelerdir?

Konut Sigortasında Dikkat Edilmesi Gereken Konular Nelerdir?

Konut Sigortasında Dikkat Edilmesi Gereken Konular Nelerdir? Tapusu size ait olan evinizin, Konut Sigorta poliçesini yaptırırken dikkat etmeniz gereken konuların başında sigorta poliçesinde belirtilecek olan bina bedelinin bahse konu meskenin inşa yapım maliyeti bedeli olmasıdır. Genellikle Ev Sahipleri konutlarının piyasa rayici üzerinden teminat altına alınacağını düşünmektedir ki bu yanlış bir beklentidir. Çünkü sigortanın temel prensibi eskisini yerine koymaktır, Tüm konutların inşaat maliyet bedelleri hemen hemen ayın olacağından, yani aynı metrekareye sahip olan ve yapı tarzı aynı olan 2 konutun bulundukları il veya ilçe neresi olursa olsun sigorta bedeli aynı olmalıdır. Konutunuzun inşaat yapım bedeli yerine satış bedeli üzerinden sigortalanmış olması hasar durumunda size herhangi bir avantaj sağlamayacağı gibi poliçeleşme aşamasında da gereksiz yere fazla konut sigorta primi ödemenize neden olacaktır. Bir diğer önemli husus ise sigorta teminatlarındaki yakın sebep ilişkisine dikkat etmek gerekmektedir. Örnek verecek olursak konut paket sigortası poliçenizde deprem teminatı olmadığını varsayalım. Bir deprem olduğunda binanız depremden hasar görmemiş, ancak deprem nedeniyle oluşan sarsıntıdan elektrik kontağı oluşmuş ve bu da yangın hasarı meydana gelmesine sebep vermiş olsun. Poliçenizde yangın teminatı olmasına rağmen yangının çıkış nedeni deprem olduğundan sigorta şirketi hasarınızı ödemeyecektir. Bu gibi ince ayrıntılara dikkat edildiği zaman Mutlaka sigorta şirketleri hasar ödemelerini eksiksiz ödeyecektir.

Konut Sigorta Poliçesi ile ilgili bilgi almak, Aklınıza takılan soruları sormak, Poliçe içersindeki Ana teminatlar ve ek teminatlar hakkında daha geniş kapsamlı bilgi almak için Mutlaka Tam Yetkili Sigorta Acentelerinden bilgi alıp poliçenizi ondan sonra yaptırın. Yetkisiz kişilerden yaptıracağınız poliçeniz eksik teminatlar olduğu takdirde bu sefer siz mağdur durumuna düşeceksiniz. Siz bizim için önemlisiniz. İşinizi şansa bırakmayın. Tam Yetkili sigorta acentesinden konut poliçenizi yaptırın.

Siz de hemen, hasar durumunda ihtiyaç duyulan desteğe sahip olmak ve uğrayacağınız maddi zararlara karşı konutunuza güvence sağlamak için konut sigortası teklifi alabilir ya da iletişim sayfamızdaki telefon numaralarımızı arayarak Müşteri Hizmetleri Merkezi’mizden konut sigortası ile ilgili tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Konut Sigortası Primleri Neye Göre Belirlenir?
Konut Sigortası Hangi Riskleri Kapsar?

380.CADDE NO:33/2 Merkez - YENİMAHALLE / ANKARA

0312 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

Çankaya Sigorta

Yetkilisi olduğumuz sigorta şirketlerinden, en uygun ve ucuz sigorta teklifini, değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

Çankaya Sigorta - Tüm Hakları Saklıdır