Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Konut Sigortası Nedir?

Konut Sigortası Nedir?

Konut Sigortası Nedir? Konut Sigortası, Evinizi veya belirli dönemlerde ikamet ettiğiniz Size ait Yazlığınızı, deprem, sel, terör, yangın, hırsızlık, cam kırılması, dahili su, fırtına, vb. risklere karşı güvence altına alan bir sigorta poliçe türüdür. Afetler, depremler, seller, heyelanlar ve yangınlar Doğanın bizim için hazırladığı sürprizler son bulmuyor. Bunları önceden tahmin edebilmemiz mümkün değildir, ancak sonuçlarına karşı malvarlığımızı güvenceye alma imkânımız bulunmaktadır.

Size ait Konut sigortası, işte tam olarak bunu sağlamaktadır. Adından da anlaşılabileceği gibi, bu sigorta türü öncelikle size ait taşınmaza gelen zararları güvence altına almaktadır. Doğanın getireceği süprizler ne olursa olsun ve konutunuza nasıl bir zarar verirse versin; konut sigortası sayesinde bunları tazmin edebilmeniz mümkün olmaktadır. Üstelik korunabileceğiniz olaylar sadece doğal felaketlerle sınırlı da değil. Bunların dışında ek teminatlar olarak sayabileceğimiz, Hırsızlık, terör eylemleri, toplumsal olaylar ve kazalar, cam kırılması, konut çilingir hizmetleri, elektrik-elektronik cihazların arızaları gibi teminatlar konut sigorta poliçesi kapsamına dâhil edilebilmektedir. Diğer bir deyişle, bu sigorta türü sadece taşınmazınızı değil, taşınır mallarınızı da kapsayacak şekilde genişletilebiliyor. Üstelik taşınır malların da kapsamına dâhil edilmesi, zannettiğinizden çok daha uygun fiyatlarla gerçekleşmektedir. Çoğu kişinin bilmediği bir başka husus da, konut sigortasından faydalanabilmek için ev sahibi olmanın zorunlu olmadığıdır. Size ait evinizde Kiracıların dahi, bu sigortayı yaptırarak yukarıda izah ettiğimiz durumlara karşı kendilerine ait eşyalarını güvence altına alabiliyor. Konutta Kiracının oturması sebebiyle, Bu durumda kiracılar, konut sigortasının kapsamına sadece eşyaları teminat altına alarak konut sigorta poliçesi yaptırabilmektedir.

Konut Sigorta Poliçesi ile ilgili bilgi almak, Aklınıza takılan soruları sormak, Poliçe içersindeki Ana teminatlar ve ek teminatlar hakkında daha geniş kapsamlı bilgi almak için Mutlaka Tam Yetkili Sigorta Acentelerinden bilgi alıp poliçenizi ondan sonra yaptırın. Yetkisiz kişilerden yaptıracağınız poliçeniz eksik teminatlar olduğu takdirde bu sefer siz mağdur durumuna düşeceksiniz. Siz bizim için önemlisiniz. İşinizi şansa bırakmayın. Tam Yetkili sigorta acentesinden konut poliçenizi yaptırın.

Siz de hemen, hasar durumunda ihtiyaç duyulan desteğe sahip olmak ve uğrayacağınız maddi zararlara karşı konutunuza güvence sağlamak için konut sigortası teklifi alabilir ya da iletişim sayfamızdaki telefon numaralarımızı arayarak Müşteri Hizmetleri Merkezi’mizden konut sigortası ile ilgili tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Konut Sigortası Primleri Neye Göre Belirlenir?

380.CADDE NO:33/2 Merkez - YENİMAHALLE / ANKARA

0312 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

Çankaya Sigorta

Yetkilisi olduğumuz sigorta şirketlerinden, en uygun ve ucuz sigorta teklifini, değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

Çankaya Sigorta - Tüm Hakları Saklıdır