Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Konut Sigortası ile DASK Sigortası Arasındaki Fark Nedir?

Konut Sigortası ile DASK Sigortası Arasındaki Fark Nedir?

Kişilerin kendilerine ait Konut ve işyerlerini korumasına yönelik Sigorta Şirketleri tarafından sunulan iki farklı sigorta türü bulunmaktadır. Bunlardan biri konut sigortası iken diğeri Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun kısaltılmış hali olan DASK’tır. Konut paket sigortası, isteğe bağlı olan, ana teminatı yangına ve yangından ötürü meydana gelen zararları kapsamak üzerine kurulu bir sigorta türüdür. DASK deprem sigortası ise, 17 Ağustos 1999 yılında meydana gelen Marmara Depreminden sonra devlet kontrolünde olan zorunluluk hükmü içeren bir sigorta türüdür. Konut paket sigortasını kişiler istedikleri için teminatları belirleyerek yaptırırlarken, DASK’ı tamamen zorunluluk hükmü altında yaptırmaktadırlar. Konut paket sigortasında kişiler isteğe tabi olduğundan herhangi bir yaptırımı bulunmamaktadır. Konut sahipleri poliçe bittiğinde yenileme yapmak zorunda değildirler fakat deprem sigortası DASK, düzenli olarak kontrol edilmekte ve yenileme yapılmadığı takdirde çeşitli yaptırımlar uygulanmaktadır. Konut sigortasının genel şartları Hazine Müsteşarlığı sigortacılık müdürlüğü tarafından belirlenmektedir. Her sigorta şirketi genel şartlarda aynı hükümlere uyar fakat özel şartlar müşteriye göre farklılıklar göstermektedir. Deprem sigortası (DASK) ise yine Hazine Müsteşarlığı sigortacılık müdürlüğü tarafından belirlenen hükümleri içerir fakat DASK’ı oluşturan 7 kişilik bir heyet tarafından denetlemeye tabi tutulur. Coğrafik olarak deprem kuşağında yer alan Ülkemiz, zorunlu deprem sigortasıyla olası bir depremden sonra meydana gelebilecek zararların karşılanmasını amaçlamaktadır. DASK, olası depremlere karşı bir fon oluşturarak maddi yükü azaltmayı, sağlıklı ve güvenilir yapı anlayışına katkı sağlamayı, sigorta bilincinin önemini vurgulamayı ve genel çaplı deprem hasarlarına karşı güvence sağlamayı hedeflemektedirler. Konut paket sigortası ve DASK temelde kişilerin konut ve eşya bütünlüğünü güvence altına alan aynı amaç doğrultusunda çalışmaktadır. Sadece konut sigortanızı değil yanında Dask deprem sigortanızda yaptırmayı unutmayın.

Konut Sigorta Poliçesi ile ilgili bilgi almak, Aklınıza takılan soruları sormak, Poliçe içersindeki Ana teminatlar ve ek teminatlar hakkında daha geniş kapsamlı bilgi almak için Mutlaka Tam Yetkili Sigorta Acentelerinden bilgi alıp poliçenizi ondan sonra yaptırın. Yetkisiz kişilerden yaptıracağınız poliçeniz eksik teminatlar olduğu takdirde bu sefer siz mağdur durumuna düşeceksiniz. Siz bizim için önemlisiniz. İşinizi şansa bırakmayın. Tam Yetkili sigorta acentesinden konut poliçenizi yaptırın.

Siz de hemen, hasar durumunda ihtiyaç duyulan desteğe sahip olmak ve uğrayacağınız maddi zararlara karşı konutunuza güvence sağlamak için konut sigortası teklifi alabilir ya da iletişim sayfamızdaki telefon numaralarımızı arayarak Müşteri Hizmetleri Merkezi’mizden konut sigortası ile ilgili tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Konut Sigortası Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?
Konut Sigortası ve DASK Teminatları Nelerdir?

380.CADDE NO:33/2 Merkez - YENİMAHALLE / ANKARA

0312 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

Çankaya Sigorta

Yetkilisi olduğumuz sigorta şirketlerinden, en uygun ve ucuz sigorta teklifini, değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

Çankaya Sigorta - Tüm Hakları Saklıdır