Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Dask Yenileme İndiriminden Nasıl Faydalanırım?

Dask Yenileme İndiriminden Nasıl Faydalanırım?

Zorunlu Deprem Sigortası, 1999 yılında meydana gelen ve büyük yaralara neden olan Marmara Depremi sonrasında kurulan Doğal Afet Sigortaları Kurumu tarafınca düzenlenen ve depremde mağdur olanların maddi hasarlarını karşılamayı amaçlayan kâr amacı gütmeyen bir kurumdur. Zorunlu Deprem Sigortası, deprem ve depremin neden olduğu yangın, yer kayması, infilak, tsunami gibi afetlere karşı kişilerin konularını güvence altına almaktadır. Bir yıllığına yapılan ve her yıl yenileme zorunluluğu bulunan Zorunlu Deprem Sigortası’nın kişilerin maddi hasarlarını daha kolay bir şekilde karşılamanın yanı sıra oluşturduğu finansal havuzu ile deprem bölgelerinde devletin mali sorumluluklarını hafifletmek ve bölgelere daha hızlı yardım götürmek amacı bulunmaktadır.

Dask sigortanın yaygınlaşması için konut sahiplerinin alım gücü doğrultusunda sigorta primleri sunmaktadır. Yıllık ödenmesi gereken prim miktarı konutun yapısına, metrekaresine ve bulunduğu bölgenin deprem riskine göre hesaplanmaktadır. Zorunlu Deprem Sigortası’nın yaygınlaştırmak için cezai yaptırımlar bulunmasa da Dask poliçesi olmayan meskenlere elektrik ve su bağlanmamaktadır. Ödemeleri ve yaptırımı herkes için erişebilir kılan Doğan Afet Sigortaları Kurumu, her yıl yeniden yaptırılması gereken Zorunlu Deprem Sigortası için hem teşvik hem de ödeme kolaylığı sunmak amacı ile yenileme indirimleri sunmaktadır. Yanlış adrese göre düzenlemiş bir dask poliçesi hasar olduğunda tazminat ödemelerinde sıkıntı yaratabilir yada herhangi bir tazminat ödemesi alamazsınız. Dask Sigorta Poliçesini yaptıracağınız en doğru ve güvenilir yer Tam Yetkili sigorta acenteleridir. Poliçenizi Tam yetkili sigorta acentesinden alın.

Zorunlu Deprem Sigortası Prim Hesaplaması
Dask Sigorta Primleri Neye Göre Belirlenir?

380.CADDE NO:33/2 Merkez - YENİMAHALLE / ANKARA

0312 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

Çankaya Sigorta

Yetkilisi olduğumuz sigorta şirketlerinden, en uygun ve ucuz sigorta teklifini, değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

Çankaya Sigorta - Tüm Hakları Saklıdır