Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

DASK Sigortası Yaptırmamanın Sonuçları Nelerdir?

DASK Sigortası Yaptırmamanın Sonuçları Nelerdir?

Dask Sigortası Yaptırmamanın Sonuçları Nelerdir? Zorunlu Deprem Sigortası ile depremin ve deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, tsunami ve yer kaymasının doğrudan neden olacağı maddi zararları karşılamaktadır. Dask sigortası olan DASK poliçesini yaptırmayan ev sahiplerine herhangi bir ceza uygulanmıyor.

Dask sigorta poliçesi yaptırmak, sahibi olduğunuz ya da banka kredisi kullanarak almayı planladığınız meskenlerin hepsi için devlet tarafından zorunlu hale getirilmiştir. Geçmiş yıllarda yapılmayan ya da aksatılan ödemeler ile ilgili cezai yaptırımlar bulunmasa da Dask sigorta poliçesi olmayanlara uygulanan bazı yaptırımlar bulunmaktadır. 2012 yılının Ağustos ayında yürürlüğe giren Afet Sigortaları Kanunu kapsamında DASK Zorunlu Deprem Sigortası olmayan Evlere Elektrik, Su, Doğalgaz abonelikleri yapılmamaktadır. Hali hazırda elektrik ve su bağlantısı yapılmış olan evlerde abonelik devir işlemi içinde Zorunlu Deprem Sigortası gerekmektedir. Konut Ev sahipleri, Zorunlu Deprem Sigortası yaptırmadıkları sürece; sahip oldukları meskenleri bir başkasına satamaz ya da kiralayamaz veya sigortasız konutları satın alamaz.

DASK Zorunlu Deprem Sigortası olmayan konutların tapu tescil işlemleri yaptırılamaz. Bu tür yaptırımların hepsini bir kenara bırakıp sadece olası bir deprem durumunda yaşanabilecekleri düşünerek sigorta yaptırmak bu ülkede yaşayan tüm vatandaşlarımızın görevidir. Neredeyse tamamı deprem bölgesi olan Türkiye’de deprem anında ve deprem sonrasında ortaya çıkan hasarlarda destek almak için Doğal Afet Sigortaları Kurumu tarafından yapılan Zorunlu Deprem Sigortası’nı yaptırmış olmak gerekmektedir. Yanlış adrese göre düzenlemiş bir dask poliçesi hasar olduğunda tazminat ödemelerinde sıkıntı yaratabilir yada herhangi bir tazminat ödemesi alamazsınız. Dask Sigorta Poliçesini yaptıracağınız en doğru ve güvenilir yer Tam Yetkili sigorta acenteleridir. Poliçenizi Tam yetkili sigorta acentesinden alın.

Neden Zorunlu Deprem Sigortası Yaptırmalıyız?

380.CADDE NO:33/2 Merkez - YENİMAHALLE / ANKARA

0312 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

Çankaya Sigorta

Yetkilisi olduğumuz sigorta şirketlerinden, en uygun ve ucuz sigorta teklifini, değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

Çankaya Sigorta - Tüm Hakları Saklıdır