Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

DASK Sigortası Risk Kapsamı

Dask Sigortası Risk Kapsamı

Dask Sigortası Risk Kapsamı, Zorunlu Deprem Sigortası ile depremin ve deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, tsunami ve yer kaymasının doğrudan neden olacağı maddi zararları, poliçenizde belirtilmiş limitler dahilinde nakit olarak karşılar.

Ülkemizdeki Diğer sigorta türlerinin aksine, Zorunlu Deprem Sigortasının prim bedeli her yerde aynı ve sabittir. Fiyatların Sigorta Şirketlerine bağlı tüm Yetkili sigorta acentelerinde aynı fiyatlar çıkmaktadır. Yine, sunulan teminatlar da standart olup, şirketten şirkete değişiklik göstermemektedir. Yasal ve yürürlükte olan Kanun gereği, DASK kapsamına şu teminatlar girmektedir.

  • Deprem,
  • Deprem sonucu oluşan Yangın, İnfilak ve Tsunami,
  • Depreme bağlı yer kayması sonucu binalarda oluşan maddi zararlar (bağımsız bölümler ve ortak kullanım alanları dâhildir).

Azami Dask tazminat bedeli, 160.000 TL’dir. Eğer gayrimenkulün değeri bu bedelden yüksekse, sigorta firmalarından tamamlayıcı bir ek teminat alınabilir. Nitekim sigorta şirketine göre farklılık gösterebilecek tek husus da budur. Eğer dask sigortası tazminat bedeli evinizin değerinden düşükse Bunu istediğiniz limitlere ek olarak yükseltmek için konut sigortasının yapılması gerekmektedir. Aslında konut paket sigortası günümüzde çok pahalı olarak biliniyor ama tam aksine Hemen hemen tüm sigorta şirketlerinde bu konut sigortası poliçesi ortalama 120 m2 bir ev için yaklaşık olarak 180,00-TL civarında 1 yıllık olarak Poliçe düzenlemektedir. Yaptırmak istediğiniz konut sigortası ile deprem teminatlarının haricinde hırsızlık, yangın, sel su basması, cam kırılması sağlık vb. tüm riskleri kapsamaktadır. Konut Paket ve Dask sigorta poliçesini tüm teminatları kapsayacak şekilde Detaylı bilgi alabileceğiniz ve yaptıracağınız tek yer Sigorta Şirketlerine bağlı Yetkili Sigorta Acenteleridir.

Zorunlu Deprem Sigortası Nedir?
En Hızlı Dask Hizmeti

380.CADDE NO:33/2 Merkez - YENİMAHALLE / ANKARA

0312 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

Çankaya Sigorta

Yetkilisi olduğumuz sigorta şirketlerinden, en uygun ve ucuz sigorta teklifini, değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

Çankaya Sigorta - Tüm Hakları Saklıdır