Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Dask Poliçe Sorgulama

Dask Poliçe Sorgulama

2000 yılında kurulan Doğal Afet Kurumu (DASK), ülkemizde Zorunlu Deprem Sigortası edindirme, uygulama ve yönetimi faaliyetlerinden sorumlu tüzel kimlikli bir kamu kuruluşudur. Zorunlu deprem sigorası primlerinin tamamı DASK’ta toplanır ve deprem kuşağında, yıkıcı depremlere neden olan Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde konuşlanan ülkemizde meydana gelebilecek depremlerde oluşacak maddi-manevi hasarların ivedilikle üstesinden gelinebilmesi amacıyla bir havuz meydana getirilir. Deprem sigortası, 18 Mayıs 2012’de Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 6303 sayılı Afet Sigortaları Kanunu gereğince tüm mesken sahiplerinin yaptırmakla mükellef olduğu, kar amacı gütmeyen; yalnızca yukarıda belirtilen  maksatla kullanılan bir sigorta türüdür. Meskenlerin ödemesi gereken prim bedelleri Hazine Müsteşarlığı’nca yayımlanan zorunlu deprem sigortası tarifelerinde ve talimatlarında belirtilen esaslara göre belirlenmektedir. Belirtilen bedeller, poliçe yapma yetkisine sahip sigorta şirketleri tarafından sizin adınıza DASK’a yatırılır. Sigorta firmaları sizinle DASK arasında bir köprü görevi görürler. DASK poliçeleri yıllık olarak yapılır. İlk yenilemede prim bedeliniz üzerinden %10, ikinci ve sonraki yıllarda ise %20 oranında iskonto uygulanır.

Tam Yetkili Sigorta Acenteliğimiz vasıtasıyla, meskeniniz için belirlenmiş olan prim bedelini öğrenebilirsiniz. Sitemiz prim bedelinizi belirleyebilmek için adınız, adresiniz, TC kimlik numaranız gibi bir takım kişisel bilgilere ve sigortalanacak binanın bulunduğu il, ilçe, belde; tapu bilgileri, inşa yılı, yapı tarzı (çelik-betonarme-karkas, yığma kagir yapılar, diğer yapılar), dairenin yüz ölçümü, hangi katta olduğu vb… bilgilere ihtiyaç duymaktadır. Paylaşacağınız bilgiler çerçevesinde müsteşarlık tarafından meskeniniz için belirlenen prim bedeli sizinle paylaşılacaktır. Vereceğiniz bilgiler üçüncü kişilerle paylaşılmayacak, yalnızca sigorta prim bedelinizi öğrenmeniz ve poliçenizin hazırlanması amacıyla kullanılacaktır. Ödemeniz gereken bedel, herhangi bir sigorta firmasının sizin adınıza DASK’a ödemesi gereken sabit tutardır. Online dask yaptırma hizmetimiz sayesinde anlaşmalı bulunduğumuz sigorta şirketlerinden bir tanesini tercih ederek hızlı bir şekilde sigortanızı yaptırıp poliçenize sahip olabilirsiniz.

Deprem Sigortası Fiyatları
Deprem Sigortası

380.CADDE NO:33/2 Merkez - YENİMAHALLE / ANKARA

0312 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

Çankaya Sigorta

Yetkilisi olduğumuz sigorta şirketlerinden, en uygun ve ucuz sigorta teklifini, değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

Çankaya Sigorta - Tüm Hakları Saklıdır