Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Dask Ev Adres Kodu Uygulaması Nedir?

Dask Ev Adres Kodu Uygulaması Nedir?

DASK (Doğal Afet Sigortaları Kurumu), Geçmiş de olmuş Büyük Marmara Depremi sonrasında 2000 yılında kurulmuştur. Zorunlu Deprem Sigortası faaliyetlerinden sorumlu olan kurumun amacı deprem sonucunda hasar gören evlerde oluşan maddi zararları karşılamak ve kişilerin maddi anlamda mağduriyetlerinin önüne geçmektir. Bu sigorta ile Hem zorunluluk hem de sosyal sorumluluk bakımından oldukça önemli olan DASK yaptırmayı teşvik eden ve kolaylaştıran uygulamalar bulunmaktadır. Poliçe Yenilenme indirimi, Adres Kodu gibi uygulamalar hem sigorta yaptırmaya teşvik sağlamakta hem de sigorta yaptırmayı daha kolay bir hale getirmektedir. Zorunlu Deprem Sigortası için başlayan Dask Adres Kodu Uygulaması ile konut sahipleri, konutları ile ilgili yapacakları işlemlerde bu kodu kullanarak kolaylık elde edebilir. Adres Kodu, Türkiye sınırları içerisinde bulunan tüm konutlara ait 10 haneli özel bir numaradır.

1 Mart 2013 tarihi itibariyle DASK poliçeleri başta olmak üzere kullanılmaya başlanmıştır. Adres Kodu Uygulaması ile elde edilen meskene özel 10 haneli numara ile Zorunlu Deprem Sigortası yaptırmak kolaylaşmaktadır. Deprem sonrasında meskene ve kişiye ulaşımı kolaylaştıran Adres Kodu Uygulaması ile kod almak sorun olmaktan çıkmıştır. Ulusal Adres Veri Tabanı üzerinde bulunan adres kodlarına web siteleri üzerinden yapılan sorgulama ile ulaşmak mümkündür. İnternet üzerinden kod almak istemeyen vatandaşlar muhtarlık, belediye ve nüfus müdürlükleri aracılığı ile adres kodlarını öğrenebilmektedir. Yanlış adrese göre düzenlemiş bir dask poliçesi hasar olduğunda tazminat ödemelerinde sıkıntı yaratabilir yada herhangi bir tazminat ödemesi alamazsınız. Dask Sigorta Poliçesini yaptıracağınız en doğru ve güvenilir yer Tam Yetkili sigorta acenteleridir. Poliçenizi Tam yetkili sigorta acentesinden alın.

Dask Adres Kodu Ne İşe Yarar?
Dask Yenileme İndirimi Şartları Nelerdir?

380.CADDE NO:33/2 Merkez - YENİMAHALLE / ANKARA

0312 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

Çankaya Sigorta

Yetkilisi olduğumuz sigorta şirketlerinden, en uygun ve ucuz sigorta teklifini, değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

Çankaya Sigorta - Tüm Hakları Saklıdır