Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Bmw Kasko sigortası değer listesi

Bmw Kasko sigortası değer listesi

Bmw Kasko sigortası değer listesi, motorlu kara taşıtlarının marka, model ve üretim yıllarına göre değerini belirten listedir. İkinci el Kullanılmış araçların değeri için iyi bir gösterge olması sebebiyle sigorta şirketleri başta olmak üzere kurumlar ve son kullanıcılar için değerli bir referanstır. Bmw Kasko sigortası değer listesi için tıklayın.

Kasko değer listesi, Türkiye, Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği (TSB) tarafından araçların marka, model ve üretim yıllarına göre çeşitli otomotiv firmalarının ikinci el araç satan grup bayi fiyatları (örn. Doğuş Otomotiv’e ait DOD), internet siteleri ve gazete ilanları temel alınarak belirlenir.

Bmw Kasko sigortası değer listesi ile yaptıracağınız Bmw Kasko sigortası, aracınızın başına gelebilecek çarpma, çarpılma, yangın, hırsızlık gibi zararları karşılayan bir sigorta çeşididir. Bmw Kasko sigortası değer listesi ise sigorta şirketinin karşılayacağı zararın üst limitini gösteren tutar olduğundan önemlidir. Yani kaza sonucunda sigorta şirketi tarafından Bmw marka aracın tam hasarlı diğer bir ismi ile “pert” olarak nitelendirilmesi durumunda, kasko poliçesinde belirlenen Bmw kasko değeri kadar sigorta sahibine ödeme yapar.

01.01.2018 ve sonrasında alınan otomobillerin ham bedelleri (vergisiz satış bedelleri) de Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) hesaplamasına dâhil edildi. 2018 yılından itibaren alınacak otomobilin ham bedeli ne kadar yüksek ise ödenecek olan MTV’de o kadar artacak. Ham bedelin belirlenmesinde ise TSB’nin yayımladığı Bmw kasko değer listesi Gelir İdaresi tarafından baz alınacak. Bu konuda daha detaylı bilgi almak ve hesaplama yapmak için Motorlu Taşıtlar Vergisi web sitesini kullanın.

Araç Kasko Değer Listesi ile Piyasa Fiyatı Farklı mı?

Bmw Kasko değer listesinde yer alan araç bedelleri, piyasanın biraz daha üzerinde olabilir. Bunun nedenleri arasında, kazası olmayan araçların temel alınması, araç pazarlık payının düşülmemesi, ortalamanın üzerinde bir kilometre yapmadığı varsayımı ile kurumsal ikinci el araç satan bayi fiyatlarının da dikkate alınması gösterilebilir. Bundan dolayı, Bmw kasko değer listesinde yer alan tutarları ikinci el satış fiyatları olarak düşünmek, çok doğru bir yaklaşım olmayacaktır.

Hasarın Hesaplanmasında Kullanılan Değerler

Bmw Kasko sigortası araç hasarı hesaplaması, parça başına maliyet hesaplama yöntemi ile yapılmakta. Bu yöntemde Bmw kasko sigortasına sahip olan aracın herhangi bir kazaya karışması sonucunda oluşan hasar, parça başı değişim, işçilik ve varsa onarım bedelleri hesaplanarak belirlenir.

Aracın Kasko Değer Listesinde Bulunmaması Durumunda

İstisnai bir durum olmakla birlikte, Bmw kasko değer listesinde aracınızın model yılına göre değeri yer almayabilir. Aracın değerinin yer almaması ise genel olarak aracın ülkemizde çok fazla piyasasının olmaması veya yurt dışından özel olarak getirilmesinden kaynaklanabiliyor. Bu durumda olan araçların Bmw kasko bedelleri, araç sahiplerinin talepleri de dikkate alınarak muadili araçlara göre belirlenir.

Bmw Marka Aracınız için Kasko Sigortası Çeşitleri

Kasko sigortasının temel olarak 4 çeşidi bulunmakta. Bu çeşitler:

  1. Dar Kasko: Ana teminat grubunun bir kısmının kapsama alındığı çeşit.
  2. Kasko: Ana teminat grubunun tamamının kapsama alındığı çeşit.
  3. Genişletilmiş Kasko: Ana teminat grubunun tamamı ve ek sözleşme ile teminat kapsamına dâhil edilebilecek risklerden bir kısmının kapsama alındığı çeşit.
  4. Tam Kasko: Ana teminat grubunun tamamı ve ek sözleşme ile teminat kapsamına dâhil edilebilecek tüm risklerin kapsama alındığı çeşit.
Bmw Kasko sigortası değerleri
Bmw Kasko sigortası firmaları

380.CADDE NO:33/2 Merkez - YENİMAHALLE / ANKARA

0312 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

Çankaya Sigorta

Yetkilisi olduğumuz sigorta şirketlerinden, en uygun ve ucuz sigorta teklifini, değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

Çankaya Sigorta - Tüm Hakları Saklıdır