Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Audi kasko sigortası

Audi kasko sigortası

Audi kasko sigortası ve Audi kasko sigortasının ne anlama geldiğini başımız sıkışmadığı sürece bilmeyiz. Araç sahibi ancak mağdur duruma düştüğü andan itibaren, haklarını aramaya başlar. Hatta çoğu kişi Audi kasko sigortası yaptırırken, ne gibi hakları olduğunu bile bilmez. Araç sahipleri özellikle Audi kasko poliçesini yaptırıp aldığında poliçesine bakıp hangi teminatları içerdiğini kontrol bile etme gereği duymazlar. Tabi poliçeyi incelememe olayı tamamen Güvendiği, değer verdiği her konuda muhatap kabul ettiği, iyi günde kötü günde hep yanında olan değerli yetkili acentesine güvenmesinden kaynaklanmaktadır. Ama yine de Audi kasko poliçenin içeriğini kontrol etmesinde büyük fayda vardır. Önemli olan, fiyat avantajı ve aracın kağıt üzerinde güvenceye alınmış olmasıdır. Çoğu zaman kasko poliçesinin neleri içerdiğini bile bilmeden her hangi bir sigorta şirketine yaptırdığımız kasko nedir? Tüketiciye neler kazandırır?
Kasko sigortasının yasalar çerçevesindeki tanımını anlamak biraz güçtür. Kasko Sigortası, Araç sahibinin, karayolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz (taşıtlar), römork veya karavanlar ile iş makinelerinden ve lastik tekerlekli traktörlerden doğan menfaatinin doğabilecek zararlar dolayısıyla kendi veya karşı tarafın ihmali sonucu uğrayacağı maddi zararları temin eder.
Audi kasko sigortası, Kısacası Araç sahibinin Karayolunda aracına gelebilecek zararlardan dolayı aracını bir sigorta şirketi ile güvence altına alması anlamına gelmektedir.
Kişinin Aracına gelebilecek zararlar denildiğinde ise akla ilk olarak yangın, hırsızlık, trafik kazaları ve kötü niyetli kişilerin kötü hareketleri akla gelir.
Audi Kasko sigortası ekstra teminat primleri içermediği sürece yalnız Türkiye sınırları içinde geçerlidir. Fakat yurt dışı için kasko poliçesine teminat eklendiğinde yurtdışında da kasko sigortasının tüm teminatları aynı şekilde geçerli olacaktır.

Audi Kasko hasarlarında öncelikle yapmanız gerekenler şunlardır;

Hasar Dosyası İşlemlerinin başlaması için öncelikle yapmanız gerekenler şunlardır:
İlk önce vakit kaybetmeden, Öncelikle hasarınızı yedi iş günü yani 1 hafta içinde sigorta şirketine ihbarda bulunun. Hasar dosyası açtırmak için yapacağınız İhbarda ihtiyacınız olacak kasko poliçe no, kasko hasar tarihi, aracınızın çekildiği servis veya tamirhanenin açık adresi ve telefonunu önceden hazırlayın. Arcın Çalınması durumunda ise öncelikle Karayolları Trafik Şube Müdürlüğü’ndeki ilgili mercilere başvurun.

Audi Kasko hasarlarında gerekli olacak belgeler şunlardır;

 • Hasarınızı belgeleyen fotoğraflar
 • Aracı kullanan kişinin Alkol raporu
 • Sigortanın kaza beyanı
 • Kasko Poliçesi fotokopisi
 • Kaza tespit tutanağı
 • Motorlu araç Tescil belgesi fotokopisi
 • Aracı kullanan kişinin Ehliyet fotokopisi
 • Çalınma olayları ile ilgili mercilere başvuru tutanağı; olay tarihinden otuz gün sonra araç halen bulunamamış ise Emniyet Müdürlüğü’nden ve ilgili merciden bulunamadığına dair yazı ve trafikten kayıt silindi belgesi alınması gereklidir.

Audi Kasko Sigortası Ne Zaman Başlar?

Audi Kasko Sigortası, Kasko sigorta priminin tamamının veya taksitle ödenmesi kararlaştırılmışsa, peşinatın ilk taksitinin teslim edildiği andan itibaren, sigortacının, sigortalıya, Audi kasko sigorta poliçesini teslim etmesi ile birlikte başlar. Kasko Prim borcu sigortalı tarafından sigorta şirketine belirlenen tarihten sonraki 30 gün içinde ödemezse sigorta şirketi sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir. Audi Kasko sigortası, poliçede başlama ve sona erme tarihleri olarak yazılan günlerde, aksi kararlaştırılmadıkça, Türkiye saati ile öğleyin saat 12:00’de başlar ve 365 gün sonra öğleyin saat 12:00’de sona erer.

Audi Marka Aracınız için Kasko Sigortası Çeşitleri

Kasko sigortasının temel olarak 4 çeşidi bulunmakta. Bu çeşitler:

 1. Dar Kasko: Ana teminat grubunun bir kısmının kapsama alındığı çeşit.
 2. Kasko: Ana teminat grubunun tamamının kapsama alındığı çeşit.
 3. Genişletilmiş Kasko: Ana teminat grubunun tamamı ve ek sözleşme ile teminat kapsamına dâhil edilebilecek risklerden bir kısmının kapsama alındığı çeşit.
 4. Tam Kasko: Ana teminat grubunun tamamı ve ek sözleşme ile teminat kapsamına dâhil edilebilecek tüm risklerin kapsama alındığı çeşit.
Audi Kasko sigortası acenteleri
En Ucuz En Uygun Ford Kasko

380.CADDE NO:33/2 Merkez - YENİMAHALLE / ANKARA

0312 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

Çankaya Sigorta

Yetkilisi olduğumuz sigorta şirketlerinden, en uygun ve ucuz sigorta teklifini, değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

Çankaya Sigorta - Tüm Hakları Saklıdır