Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Araba Kasko Sigorta Fiyatları

Araba Kasko Sigorta Fiyatları

Araba kaskosu, çarpma, devrilme, çizilme, yangın, çalınma, çalınmaya teşebbüs, sele kapılma ve benzeri çeşitli kazalara karşı arabaları güvenceye alan bir sigorta türüdür. Yukarıdaki tehlikelerden en az birinin ya da daha fazlasının meydana gelmesi sonucunda sigorta şirketi araçta meydana gelen maddi hasarların belirli bir kısmını araç sahibine ödemekle yükümlüdür. Sigorta şirketi tarafından ödenecek olan bu tutar, araç sahibinin seçmiş olduğu kasko çeşidine göre belirlenmektedir. Seçilen kasko paketinin kapsadığı hasarlar genişledikçe Araba Kasko Sigorta Fiyatları da artış gösterecektir. Örneğin standart kasko paketi full diğer bir deyişle tam donanımlı kasko paketinden daha uygun fiyatlıdır. Araç sahipleri araba kasko fiyatlarını araştırırken bu detaya dikkat etmelidirler.

Araba Kasko Sigorta Fiyatları, yıllar ilerledikçe artış göstermektedir. Bu artışın arkasındaki neden ise ülkede meydana gelen çeşitli olaylardır. Aynı zamanda ülkedeki döviz kuru ve kullanılmış yani ikinci el otomobil piyasası da araba kasko fiyatlarında artışa sebep olan etkenler içerisindedir. Araba kasko fiyatları bir yıl süre ile geçerlidir. Araba kasko poliçesinin imzalandığı gün öğlen 12 itibari ile başlar ve tam 365 gün sonra yine öğlen 12 itibari ile son bulur. Araç sahipleri araçlarını güven ile kullanmak istiyorlar ise bu tarihe dikkat etmeli ve araçlarını kaskosuz kullanmamalıdırlar. Kaskonun bir yıllık süresinin dolmasıyla birlikte araç sigorta şirketinin araç sahibine sağlamış olduğu garanti de son bulmaktadır.

Araba kasko fiyatları belirlenirken Türkiye Reasürans ve Sigortalar Birliği tarafından yayınlanan kasko fiyat listesi baz alınsa da belli bir standarda uyulmadığı için araba kasko fiyatlarında değişiklikler görülebilir. Yani araç sigorta şirketleri birbirinden farklı araba kasko fiyatları belirleyebilir ve bu fiyat listesini araç sahiplerine sunabilirler. Bu nedenle araç sahipleri araba kasko fiyatlarını araştıracakları zaman çeşitli şirketlerden teklif almalı, kendi bütçesine ve aracına en uygun kasko paketini seçmelidirler. İnternet üzerinden araştırma yapmak isteyen araç sahipleri web sitesinde yer alan bilgi formunu doldurarak araba kasko fiyatlarına ulaşabilmektedirler. Bu bilgi formunda aracın markası, tipi, modeli ve üretim yılı gibi bilgiler yer almaktadır ve doldurulduğu taktirde araba kasko fiyatları görüntülenecektir.

Araç Kasko Bedeli
Araç Kasko Hesaplama

380.CADDE NO:33/2 Merkez - YENİMAHALLE / ANKARA

0312 332 55 21

hakansigorta@gmail.com

Çankaya Sigorta

Yetkilisi olduğumuz sigorta şirketlerinden, en uygun ve ucuz sigorta teklifini, değerli müşterilerimize sunmak amacıyla oluşturulmuş, birden fazla sigorta şirketine ait size özel teklif alabilmenizi sağlayan bir sigortacılık platformudur.

Çankaya Sigorta - Tüm Hakları Saklıdır